Magia

Magia, energia i moc umysłu...

Dział poświęcony Magii i jej szerokiemu postrzeganiu. Wicca, Magia Chaosu, Magia Ceremonialna i inne odmiany Magii angażujące tajemne moce umysłu w akcje Woli i Tworzenia.

Neuro-Przestrzenne Światy - Cz.5 Sigilizacja Wzrokowa

neuro-przestrzenneSigilizacja Wzrokowa polega na świadomym i celowym (w określonym celu) przyjmowaniu poprzez kontakt wzrokowy, bądź na świadomym tworzeniu wizualnych tworów myślowych (wizualizacja) przez człowieka - celem, oddziaływania na własny system myślowy (podświadomy, oraz świadomy), ze skutkiem tego oddziaływania zarówno w obrębie swojej osoby, jak i w kontakcie z przyjmowanymi bodźcami zewnętrznymi, w określonym celu i dla określonej korzyści.

Czytaj więcej...

Komentarz w tym Artykule
Musisz Zalogować się lub Zarejestrować aby wziąć udział w tej dyskusji.

Neuro-Przestrzenne Światy - Cz.4 Eliminacja lęków, poszerzanie zdolności umysłowych i inne zastosowania.

neuro-przestrzenne„Gdyby była tylko jedna prawda, nie można by było namalować sto obrazów na ten sam temat.”
- Pablo Picasso

Lęk jest owocem negatywnych skojarzeń i myśli. Bywa, iż są one wywołane traumatycznym przeżyciem z przeszłości, są zasugerowane przez otoczenie, jak również niejednokrotnie wynikają z czysto instynktownych odruchów. We wszystkich jednak przypadkach lęk powstaje i utrzymuje się z powodu skojarzenia o charakterze negatywnym, oraz przeświadczenia o tym, iż jest się narażonym na nieprzyjemne doświadczenie.
Wychodząc z tego założenia można sobie szybko uzmysłowić, że skoro lęk rodzi się i egzystuje w świecie naszych myśli - to właśnie tam należy interweniować, by owego lęku się pozbyć.

Czytaj więcej...

Komentarz w tym Artykule
Musisz Zalogować się lub Zarejestrować aby wziąć udział w tej dyskusji.

Magia Chaosu - magia praktyczna

magia-chaosuMagia Chaosu jest sztuką wyjątkowo osobistą i praktyczną, która opiera się na eksperymentowaniu i doskonaleniu potęgi własnego umysłu, jak też mocy z nim związanych. Tajemnice magii są tak uniwersalne, a jednocześnie ich skutki mogą być fizycznie namacalne, że wymykają się jakiemukolwiek opisowi. Ludzie, którzy zgłębili tę tajemnicę i sztukę, aż do osiągnięcia przez nich mistrzostwa niechętnie dzielą się swą wiedzą. Dlatego też zakładają tajemne stowarzyszenia, zakony lub szkoły z różnymi stopniami inicjacji aby się upewnić, że ich adepci naprawdę pragną poznać tajemnice, które zgłębili. Misteria są podtrzymywane dzięki nieustającym objawieniom, których tradycja sięga nawet siedem tysięcy lat wstecz.

Czytaj więcej...

Neuro-Przestrzenne Światy - Cz.3 Zrozumienie Zasad Mentalnych

neuro-przestrzenne„Prawdziwa doskonałość człowieka polega nie na tym, co człowiek ten ma, lecz na tym, czym on jest. ”
- Oscar Wilde

Kiedy pewnego dnia zastanawiałem się nad obrazem naszej rzeczywistości, doszedłem do wniosku, iż ludzkie problemy biorą się nie z czego innego, jak z niewiedzy, oraz ignorancji. Te dwie cechy, właściwie dość spójne, zdają się zaważać na wszystkich niedogodnościach tego świata. Nieliczne jednostki, które dobrze i uczciwie potrafią prosperować to te, które posiadają ponadprzeciętną świadomość własnego umysłu i jego wpływu na rzeczywistość, którą tworzą.

Czytaj więcej...

Neuro-Przestrzenne Światy – Cz.2 Osiąganie Celów

Osiąganie CelówRozważając kwestię sukcesu w realizacji dużych, długoterminowych celów życiowych, zadałem sobie kiedyś takie pytanie - co odpowiada za sukces i jak można go wspomagać? 
Co sprawia, że jednym udaje się prędzej czy później osiągnąć wyznaczony sobie cel, zrealizować jakiś marzenie, a u innych sprawy zupełnie zbaczają z kursu, a nawet „pociąg” którego kurs został przecież wyznaczony, czasem się zupełnie „wykoleja”. 
Odpowiedzi były dwie i obie równie oczywiste: 

Czytaj więcej...

Neuro-Przestrzenne Światy - Cz.1 Wprowadzenie

Magia-Neuro-Przestrzenne ŚwiatyNeuro-Przestrzenne Światy to wszechstronny system doskonalenia umysłu i pozytywnego modelowania wzorców myślowych, jaki opracowałem w 2005 roku podsumowując część posiadanej przez mnie wiedzy psychologiczno-ezoterycznej, tak, aby powstało z tego przystępne i czytelne narzędzie dla wszystkich zainteresowanych pracą z własnym Umysłem.
System posiadał odrębną stronę internetową, jednak, ponieważ z jednej strony zaprzestałem prac nad jego rozwojem (moją uwagę skupiły inne kwestie), a zarazem stwierdziłem, że opisy poszczególnych jego elementów wymagają rozwinięcia i dopracowania – stronę zamknąłem.
I tu moje zdziwienie, bo okazało się, iż sporo osób było zawiedzionych, jako, że system ten je bardzo zaciekawił i przypadł do gustu.
Z tego też powodu zdecydowałem się przenieść dotychczasową treść dawnej witryny, tutaj, aby zainteresowani mieli do niej dostęp.

Czytaj więcej...

Magia a Kreacja

Magia a Kreacja• Magia jest stanem świadomości, w którym tworzymy swoją rzeczywistość.
• Magia jest uświadomieniem sobie własnego wpływu na rzeczywistość i świadomym jej kreowaniem.
• Wiara jest niezbędna w procesie Kreacji.

Te trzy prawdy są niezbędne do zrozumienia i opanowania własnej Mocy Twórczej.

Czytaj więcej...

Magia i Znaczenie Żywiołów

Magia i Znaczenie ŻywiołówŻywioły są jedną z największych tajemnic wszechświata, a jednocześnie stanowią niezwykle ważny element istnienia. Nauki tajemne, takie jak astrologia czy Tarot, analizując charakter danej osoby zawsze starają się określić, ile którego żywiołu posiada w sobie człowiek. Pozwala to szybko ocenić podstawową naturę delikwenta i jego temperament. Nauki tajemne udzielają ważnych do pracy z żywiołami informacji.

Czytaj więcej...

Komentarz w tym Artykule
Musisz Zalogować się lub Zarejestrować aby wziąć udział w tej dyskusji.

Witaj! :)

W serwisie znajdziesz ponad 800 artykułów i newsów z zakresu odkryć naukowych, rozwoju osobistego, duchowości, psychologii i wielu dziedzin humanistycznych.

Część opcji serwisu widoczna jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.

Wybierz wygląd

Dyskusje

© ProjektInfinitus.pl (2012-2014)